Magyar Traktor Jánoshalma - Újra Magyar Traktor A Földeken - Rakéta

  1. Újra magyar traktor a földeken - Rakéta

A gyárban a második világháborús károk felszámolása után 1950-ben indult újra a termelés, a vállalat elnevezése előbb Hofherr Schrantz Traktorgyárra, majd 1951. november 21-től Vörös Csillag Traktorgyárra változott. A Dutra traktorok a gyár keresett exportcikkei voltak. Ki kell térnünk még a RÁBA-Steiger 250 típusra, melyet a Rába Magyar Vagon- és Gépgyárban az amerikai Steiger cég (Cougar II) licence alapján gyártottak. Bivalyerős traktor volt, elsősorban nagy tömegű talajművelő gépelemek (nehéztárcsa, eke) üzemeltetésére alkalmazták. Mivel 8 kerékkel is fel lehetett szerelni, laza talajon is használhatták. Összkerékhajtása nem volt tökéletes, így viszont már egy kerék kipörgése esetén is hamar elásta magát. Ugorjunk előre 2019-be, hiszen ahogy a címben ígértük, van egy új traktorunk is, amiről hírt adhatunk. A mezőgép a Dutra hagyományaira épül, 50-80 lóerős és a Renner névre hallgat. Ahogy a gyártó cégtől megtudhatjuk: a Renner-50 univerzális összkerékhajtású erőgép projekt azzal a céllal jött létre, hogy a 20. században elért magyar mérnöki eredményeket felhasználva, a magyarországi OEM típusú traktor előállítást újraindítsa.

Újra magyar traktor a földeken - Rakéta

magyar traktor jánoshalma download

Bár a XXI. században az automatizáció és az okostechnológia hívószavakká váltak, Renner Tamás ezzel szemben hisz abban, hogy a technikailag egyszerűbb, kisebb erőgépeknek ugyanúgy helyük van a mai gazdaság életében. Ennek megfelelően a kis fogyasztás és az alacsony üzemeltetési költségek kifejezetten vonzó jelzők lehetnek az önkormányzatok számára, mondhatni az ő igényeikre szabva készült el a Renner 5044 magyar traktor. A gyártás minden mozzanata a jánoshalmi cég telephelyén zajlik, emellett a duális szakképzésnek köszönhetően a szakoktatásban résztvevő diákokat is be tudják vonni a gépek megalkotásába, új gyakorlati helyet teremtve ezzel a jövő szakemberei számára. Az éves teljesítmény jelenleg húsz munkagépre rúg, de jelenleg a gyártási folyamat szünetel a fülkés erőgép engedélyeztetése miatt, mellyel a hazai igényeket elégítik majd ki. Renner Tamás a HelloVidék kérdésére elárulta, már most is erőteljes a külföldi érdeklődés, de 3000 üzemóra alatt nem szeretné kiadni a kezéből az ifjú titánokat.

A kezdeti álom tehát már valósággá vált, viszont ott lebeg a súlyos kérdés a levegőben: mit hozhatnak még az elkövetkezendő évek a Renner traktor életében? A Renner Bt. gépészmérnöke kifejtette, mivel a járműipari fejlesztések olyan forradalmian fejlődnek, hogy jobbára követni is alig lehet őket, nem szívesen bocsátkozna találgatásokba a jövőt illetően, de reméli, hogy még néhány évtized múltán is lesz miért büszkén kihúznia magát a magyaroknak a traktorgyártást illetően. Címlapkép: JÓL JÖNNE 2 MILLIÓ FORINT? Az egyik legjobb ajánlatot most a CIB Bank nyújtja, itt idén - 60 hónapos futamidőre - 38414 forintos kedvezményes törlesztővel kalkulálhatsz, míg 2021-től 40219 forintra ugrik a törlesztő. De nem marad el ettől a Raiffeisen Bank ajánlata sem, amely esetében, az 5, 90 százalékos kedvezményes THM 7, 96%-ra ugrik a THM-plafon megszűnése után. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb. ) keresd fel a Pénzcentrum személyi kölcsön kalkulátorát.

  1. Robert magyar
  2. Magyar traktor jánoshalma free
  3. Magyar traktor jánoshalma full
  4. Magyar traktor jánoshalma hd
  5. Tavasszal kezdődhet a magyar Renner traktorok sorozatgyártása - Agrofórum Online

Újra magyar gyártású traktorok dagasztják az ország szántóföldjeit, ami régen tapasztalt technológiai büszkeséggel tölthet el bennünket, hiszen a hazai traktorgyártásnak évszázados múltja van, majdnem azóta létezik magyar traktormárka, amióta a géptípus maga. Jelene viszont 30 éve nem volt. Minden kisgyermek egyik kedvence - a betonkeverő, a vonat és a kukásautó mellett - a traktor. Nem csoda hát, ha páran felnőnek és építenek párat belőle. A gép hivatalos neve mezőgazdasági vontató, és valójában egy mezőgazdasági haszongépjármű. Általában erdészeti vagy mezőgazdasági eszközöket vontatnak vele igazi izomgép, sárban, forróságban, de akár hóban és fagyban egyaránt helyt kell állnia, hatalmas erőt kifejtve. Sokkal inkább munkagép, semmint jármű, a KRESZ szerint sem minősül gépjárműnek. Az első traktorok a 19. század elején jelentek meg, gőzhajtással. Az első benzinmotoros traktor John Froelich nevéhez fűződik, aki 1892-ben rakta össze Iowában, az első belsőégésű motoros traktor pedig az amerikai IHC gyárban készült 1907-ben.

magyar traktor jánoshalma online magyar honfoglalas

Azt hiszem, egyébként a magyar vásárlóerő minőségi igénye az ipari termékek irányába gyorsabban nőtt, mint ahogy a gyártóművek haladni tudtak – adott választ a magyar traktorgyártás leáldozásának háttérben húzódó komplex okokra Renner Tamás, a Renner Bt. egyik tulajdonosa, gépészmérnöke. A jánoshalmi cég története egészen a nyolcvanas évekig nyúlik vissza, amit még Renner Tibor és felesége indított családi vállalkozásként, melynek profilja a gumi és gumi-fém termékek gyártása és forgalmazása. A helyi vállalkozás hamar kinőtte garázsüzem jellegét, így a kétezres évek elején már büszkén jelenhették ki, hogy számos európai üzembe, legyen szó autó-, hadiipari, légi, vasúti vagy közúti járműveket gyártó és karbantartó cégről, szállítanak alkatrészeket. Renner Tamás a családi örökségbe 2002-ben kapcsolódott be, de valójában már gyerekkorától kezdve részt vett a cég mindennapjaiban. Vidéki fiúként mindig is vonzották a traktorok és teherautók technikai megoldásai, ezért választotta magának a gépészmérnöki hivatást, középiskolai és egyetemi oktatói pedig, fokozván a nagy gépek iránti szeretetét, a traktor konstruktőri pálya felé terelték az útját.

Innen talán kézenfekvőnek tűnik, hogy a magasabb minőségi elvárásokat elavult technológiával nem lehetett kielégíteni. Renner Tamás hangsúlyozta, hogy azt szerette volna demonstrálni, hogy a magyar szakemberek ma is tudnak tervezni ipari és közlekedési eszközöket, csak a piacgazdasági verseny ezt rentábilisan nem teszi lehetővé, és habár tudja, hogy a cég gépeiben nem magyar a motor és a hajtáslánc, de a tervezés, a mechanizmusok igen. Hozzátette, az igazi kihívás már jóval előbb megfogalmazódott benne, de a projekt hivatalosan 2016 környékén vette kezdetét annak érdekében, hogy újraindítsák a magyarországi OEM típusú traktor gyártását. Így született meg 2019-ben az 50 lőerős, négykerék-meghajtású erőgép orrnehéz kivitellel (tisztelegve a Dutra traktorok előtt), amivel az alföldi homokos talajon más, hasonló teljesítményű gépekhez képest 10-15%-kal nagyobb vonóerőt biztosítanak. Bár a XXI. században az automatizáció és az okostechnológia hívószavakká váltak, Renner Tamás ezzel szemben hisz abban, hogy a technikailag egyszerűbb, kisebb erőgépeknek ugyanúgy helyük van a mai gazdaság életében.

Thursday, 16 December 2021